Edukira salto egin | Salto egin nabigazioara

Tresna pertsonalak

Eibarko peoria, San Blasa baino hobia
Hemen zaude: Hasiera / Blogak / e-gorblog / Getxoko XIII. Komiki eta Manga Azokek Jordi Bernet eta Xabiroi aldizkaria omenduko dituzte

Getxoko XIII. Komiki eta Manga Azokek Jordi Bernet eta Xabiroi aldizkaria omenduko dituzte

e-gor 2014/11/14 00:25
Aste bukaera honetan (15 eta 16) izango da manga azoka, eta hurrengoan (21, 22 eta 23) komiki azoka

Duela bi urte hasitako ohiturari jarraituz, Getxoko Komiki Azoka bi azoka izango dira aurten ere: Manga Azoka aste bukaera honetan (hilak 15 eta 16) eta Komiki Azoka hurrengoan (21, 22 eta 23). Azoka biak Areetako Geltokiko Plazan izango dira, eta 11:00etatik 14:30era eta 17:00tatik 21:00tara egongo dira irekita. Manga Azokarako sarrerak 3 euro balio ditu, eta Komiki Azokarakoak 1,5 euro.

Azokaren aurtengo omenduak Jordi Bernet eta Xabiroi aldizkaria izango dira, eta gonbidatutako egileen artean Kevin O'Neill The League of Extraordinary Gentlemen sailaren ilustratzailea nabarmendu behar da.

Xabiroiko standa

Euskal Herriko komiki-azoka garrantzitsuena den honetan, berriz ere euskararen presentzia ia bakarra Xabiroi komiki-aldizkariarena da, han izango baitira albumak eta aldizkariaren aleak saltzen eta sinatzen. Hona Xabiroiko egile bakoitza zein egun eta ordutan egongo den:

Komiki Azokako programa

Karpako erakusketak

  • QUINO: "MAFALDA: 50 URTE"
  • EMMA RÍOS: "BELLA MUERTE"
  • MIGUEL GALLARDO: "BLANCA ROSITA BARCELONA"
  • GUILLERMO ZUBIAGA: "JOANES OR THE BASQUE WHALER"

Bestelako erakusketak (azaroaren 17tik abenduaren 14ra)

  • Bizkaia Zubian, ALVARORTEGAren "ALVAROSCOPIO"
  • Areetako Glass kafetegian, JALIren "JALIGRAFÍA"
  • Erromoko Jai Alai kafetegian, JON JUÁREZen "FANGO"
  • Gobela kiroldegian, "10 ARRAZOI BIDEZKO PRODUKTUA KONTSUMITZEKO"

Tailerrak

  • Komiki tailerra
  • Makillajea eta efektu bereziak

Egile gonbidatuak

Egitaraua

OSTIRALA 21 GOIZEZ

  • 11:00: Azokaren hasiera
  • 11:30-13:00: Sinatze-txanda: IÑAKI HOLGADO - DANI FANO (Ikastolen Elkartea-Xabiroi)
  • 12:00: Proiekzioa: KOMIKI FILM LABURRAK (film laburren sorta)
  • 12:00: Sinatze-txanda: JORDI BAYARRI (Aleta Edicionesen saltokian)

ARRATSALDEZ

  • 17:00: Sinatze-txanda: JORDI BAYARRI - IÑAKI G. HOLGADO (Aleta Edicionesen saltokian)
  • 17:00-19:00: Sinatze-txanda: DANI FANO - ADUR LARREA (Ikastolen Elkartea-Xabiroi)
  • 17:00-20:00: Sinatze-txanda: IÑAKI HOLGADO (Ikastolen Elkartea-Xabiroi)
  • 17:15: Proiekzioa: KOMIKI-SAILAK
  • 18:00: Sinatze-txanda: IÑAKET - MIKEL BEGOÑA - DAVID RUBÍN - SONIA PULIDO (Sinatze-gunean)
  • 18:00: Sinatze-txanda: VÍCTOR SANTOS - FERNANDO DAGNINO (Aleta Edicionesen saltokian)
  • 18:00: Sinatze-txanda: ANA ONCINA (La Cúpularen saltokian)
  • 18:00-19:00: Sinatze-txanda: MARTA ALONSO BERNÁ (Dibbuks) (La Marca Amarillaren saltokian)
  • 18:00-19:30: Sinatze-txanda: JAVIER OLIVARES - JAVIER DE ISUSI (Astiberriren saltokian)
  • 18:00-20:00: Sinatze-txanda: RAFATER (En el puesto Milcomics.com)
  • 18:15: Topaketa: GUILLERMO ZUBIAGA erakusketa ("Joanes or the Basque Whaler"), moderatzailea Jon Spinaro
  • 19:00: 2014ko omenaldia eta sari banaketa: JORDI BERNET - XABIROI ALDIZKARIA
  • 19:00: Sinatze-txanda: EL TORRES - ENRIQUE L. LORENZANA (Aleta Edicionesen saltokian)
  • 19:00: Sinatze-txanda: IGOR (Jokerren saltokian)
  • 19:30: Sinatze-txanda: JORDI BERNET - CARLOS PACHECO - EMMA RÍOS - GUILLERMO ZUBIAGA (Sinatze-gunean)
  • 19:30: Mahai-ingurua: "Cómic On Tour: Viñetas de Vida, con Intermón Oxfam", hizlariak David Rubín eta Sonia Pulido, moderatzailea Infame & Co.

LARUNBATA 22 GOIZEZ

  • 11:00: Sinatze-txanda: EL TORRES - ENRIQUE L. LORENZANA - FERNADO DAGNINO (Aleta Edicionesen saltokian)
  • 11:00: Sinatze-txanda: IÑAKI HOLGADO (Ikastolen Elkartea-Xabiroi)
  • 11:15: Aurkezpena: "Jano in Corpore Sano" (Bernal) "El Jueves" aldizkariko istoriotxoen bilduma, partaideak: egilea eta Daniel Viñuales argitaratzailea
  • 11:30: Mahai-ingurua: "El qué el cómo y el porqué de Orgullo y satisfacción. Humor gráfico y actualidad en la era digital", hizlariak Manuel Bartual, Guillermo, Paco Alcázar, Bernardo Vergara, moderatzailea, Borja Crespo
  • 11:30: Sinatze-txanda: CARLOS PACHECO - JORDI BERNET - JAVIER OLIVARES - KEVIN O'NEILL (Sinatze-gunean)
  • 11:30: Sinatze-txanda: ANA ONCINA (La Cúpularen saltokian)
  • 11:30-13:00: Sinatze-txanda: MAITE GURRUTXAGA (Ikastolen Elkartea-Xabiroi)
  • 11:30-14:00: Sinatze-txanda: RAFATER (Milcomics.com)
  • 11:30-14:30: Sinatze-txanda: JOSÉ ANTONIO BERNAL (GP Edicionesen saltokian)
  • 12:00-13:00: Sinatze-txanda: IÑAKET - MIKEL BEGOÑA (Época-Normaren saltokian)
  • 12:00-13:00: Sinatze-txanda: MARTA ALONSO BERNÁ (Dibbuks) (La Marca Amarillaren saltokian)
  • 12:00-13:30: Sinatze-txanda: JAVIER OLIVARES - JUACO VIZUETE (Astiberriren saltokian)
  • 12:00-14:00: Sinatze-txanda: ÁLEX SANVI (Ikastolen Elkartea-Xabiroi)
  • 12:00: Sinatze-txanda: JORDI BAYARRI - VÍCTOR SANTOS - IÑAKI G. HOLGADO (Aleta Edicionesen saltokian)
  • 12:30: Mahai-ingurua: "La experiencia transatlántica y otras historias. Publicando en el mercado USA y más acá", hizlariak Javier Rodríguez, Emma Ríos, El Torres, Fernando Danigno, Enrique Lorenzana, moderatzailea Borja Crespo
  • 13:00: Sinatze-txanda: MANUEL BARTUAL - GUILLERMO - PACO ALCÁZAR - BERNARDO VERGARA (Sinatze-gunean)
  • 13:00-14:30: Sinatze-txanda: JAVIER DE ISUSI - DAVID RUBÍN - MAMEN MOREU (Astiberriren saltokian)
  • 13:30-14:30: Sinatze-txanda: EMMA RÍOS (Astiberriren saltokian)
  • 13:30-14:30: Sinatze-txanda: DANI FANO - ADUR LARREA (Ikastolen Elkartea-Xabiroi)
  • 13:30: Mahai-ingurua: "Entresijos del cómic y la ilustración", hizlariak Álex Orbe, Raquel Alzate, Maite Gurrutxaga, Pernán Goñi, Javier Olivares, moderatzailea Kike Infame

ARRATSALDEZ

  • 17:00: Sinatze-txanda: JORDI BAYARRI - IÑAKI G. HOLGADO - VÍCTOR SANTOS (Aleta Edicionesen saltokian)
  • 17:00-18:00: Sinatze-txanda: ADUR LARREA (Ikastolen Elkartea-Xabiroi)
  • 17:00-19:00: Sinatze-txanda: DANI FANO (Ikastolen Elkartea-Xabiroi)
  • 17:00-21:00: Sinatze-txanda: JOSÉ ANTONIO BERNAL - JUANFER BRIONES (GP Edicionesen saltokian)
  • 17:15: Aurkezpena: "La pintura en el cómic" (ikerlan aitzindaria pinturak komikian duen eraginari buruz), partaideak Luis Gasca, Asier Mensuro (egileak)
  • 17:30: Sinatze-txanda: EMMA RÍOS - JAVIER RODRÍGUEZ - EL TORRES - FERNANDO DANIGNO - ENRIQUE LORENZANA (Sinatze-gunean)
  • 17:30-19:30: Sinatze-txanda: PATXI HUARTE "ZALDIEROA" (Ikastolen Elkartea-Xabiroi)
  • 18:00: Topaketa: JORDI BERNET, moderatzailea: Jordi Coll
  • 18:00-19:30: Sinatze-txanda: JUACO VIZUETE - TYTO ALBA - PACO ALCÁZAR (Astiberriren saltokian)
  • 18:00-20:00: Sinatze-txanda: RAFATER (Milcomics.com)
  • 18:30-20:30: Sinatze-txanda: ÁLEX SANVI (Ikastolen Elkartea-Xabiroi)
  • 18:45: Topaketa: KEVIN O'NEILL, moderatzailea: Koldo Azpitarte
  • 19:00: Sinatze-txanda: JORDI BERNET - IGOR - JAIME MARTÍN - ANA ONCINA (Sinatze-gunean)
  • 19:00: Sinatze-txanda: EL TORRES - ENRIQUE L. LORENZANA - FERNANDO DAGNINO (Aleta Edicionesen saltokian)
  • 19:00-20:00: Sinatze-txanda: BORJA CRESPO (Jokerren saltokian)
  • 19:00-20:00: Sinatze-txanda: IÑAKI HOLGADO (Ikastolen Elkartea-Xabiroi)
  • 19:45: Topaketa: CARLOS PACHECO, moderatzailea Yexus
  • 19:30-21:00: Sinatze-txanda: EMMA RÍOS - PABLO RÍOS - MAMEN MOREU (Astiberriren saltokian)

IGANDEA 23 GOIZEZ

  • 11:00-12:00: Sinatze-txanda: RAFATER (Milcomics.com)
  • 11:00-13:00: Sinatze-txanda: DANI FANO (Ikastolen Elkartea-Xabiroi)
  • 11:00-14:30: Sinatze-txanda: JOSÉ ANTONIO BERNAL - JUANFER BRIONES (GP Edicionesen saltokian)
  • 11:15: Mahai-ingurua: "¡Somos dibujantes! (Cómo hacerlo posible desde el trabajo colectivo)", hizlariak Pablo Escauriaza, Sol Benavente, Juan Carlos Arango, Andrea Ganuza, moderatzailea José Carlos Torre ("Rumble!")
  • 11:30: Sinatze-txanda: KEVIN O'NEILL - ÁNGEL UNZUETA - KOLDO AZPITARTE (Sinatze-gunean)
  • 11:30: Sinatze-txanda: ANA ONCINA (La Cúpularen saltokian)
  • 12:15: Hitzaldia: "Mai Egurza: Encuentro por los sueños de Zidrou", Mai Egurzaren eskutik, moderatzailea Kike Infame
  • 12:00: Sinatze-txanda: JORDI BAYARRI - FERNANDO DAGNINO (Aleta Edicionesen saltokian)
  • 12:00-13:00: Sinatze-txanda: BORJA CRESPO (Jokerren saltokian)
  • 12:00-13:30: Sinatze-txanda: EMMA RÍOS - JAVIER OLIVARES - DAVID RUBÍN (Astiberriren saltokian)
  • 12:00-14:00: Sinatze-txanda: ÁLEX SANVI - UNAI ITURRIAGA - PATXI HUARTE "ZALDIEROA" (Ikastolen Elkartea - Xabiroi)
  • 13:00: Aurkezpena: "Reliquias", horren egile Ángel Unzueta eta Koldo Azpitarteren eskutik, moderatzailea Borja Crespo
  • 13:00: Sinatze-txanda: JAIME MARTÍN - PABLO RÍOS - TYTO ALBA - MAMEN MOREU (Sinatze-gunean)
  • 13:00: Sinatze-txanda: TORRES - ENRIQUE L. LORENZANA (Aleta Edicionesen saltokian)
  • 13:30: Mahai-ingurua: "Últimas tendencias en las viñetas. Presente y futuro de un arte vivo", hizlariak Ana Oncina, Tyto Alba, Pablo Ríos, Juaco Vizuete, Mamen Moreu, moderatzailea Roberto González

ARRATSALDEZ

  • 17:00: Sinatze-txanda: JORDI BAYARRI (Aleta Edicionesen saltokian)
  • 17:15: Aurkezpena: "Un día de pesca" (Julen Araluzek idatzi eta margoztutako ipuina), horren egilearen eta Sergio Sánchez Isasiren (Siarte) eskutik
  • 17:30: Sinatze-txanda: ANA ONCINA (La Cúpularen saltokian)
  • 17:30-19:30: Sinatze-txanda: DANI FANO (Ikastolen Elkartea-Xabiroi)
  • 17:15: Aurkezpena: "Alambre de letras" (1. Mundu Gerrari buruzko kontaketa-bilduma), partaideak egileak eta Mikel Bao ilustratzailea
  • 18:00: "El fotógrafo" komikiaren inguruko hitzaldia, hizlaria Ismael Díaz del Val (Médicos Sin Fronteras)
  • 18:45: Aurkezpenak: "La bestia que bebe de las huellas" (Rober Garay - Fernando Palazuelos), "Ventrílocuo Joe" (tira online), egileen eskutik, moderatzailea Borja Crespo
  • 20:00: Proiekzioa: KOMIKI FILM LABUR eta SAILAK(zenbait lanen sorta

Manga Azokako programa

Karpako erakusketak

  • BONSAI
  • GUNDAM: 35. URTEURRENA
  • MANGA ILUSTRAZIO DIGITALA

Egile gonbidatuak

  • Nabeshin (Shinichi Watanabe)
  • Yui Kanan
  • Yoshi Hioki
  • Relevo Videogames
  • Academia Pixels
  • Raúl Fortes
  • Marisa Martinez
  • Juan Carlos Pérez
  • Aoj foto (Àngel Ortuño Julià)
  • Nacho Fernández

Egitaraua

LARUNBATA 15 GOIZEZ

  • 11:00-12:00: Hitzaldia: JUAN CARLOS PÉREZ: "VIAJAR A JAPÓN" (agertokia)
  • 11:00-13:30: Tailerra: OINARRIZKO GUNPLA (Gundam HGen muntaketa) (1. tailer-gunea )
  • 11:00-14:30: Tailerra: GO (3. tailer-gunea )
  • 11:00-14:30: Maid Café "KURONEKO"
  • 11:00-14:30: Bideokojoa: FREE PLAY XBOX (bideojoko-gunea)
  • 11:00-14:30: Bideokojoa: FREEPLAY "GUNDAM EXTREME Vs" (PS3) (bideojoko-gunea)
  • 11:30-13:30: Marrazketa digitaleko tailerra: MANGA DIGITALA. Marisa Martínezen eskutik (marrazketa digitaleko tailerraren gunea)
  • 11:30-13:30: Marrazketa tailerra: MANGA (marrazketa tailerraren gunea)
  • 11:30-14:00: Tailerra: AOJ FOTO. COSPLAY-era zuzendutako oinarrizko ARGAZKIGINTZA (entzunaretoa)
  • 11:30-14:00: Tailerra: KENSEI: MINI-en pintatzea (2. tailer-gunea )
  • 11:30-14:00: Sukaldaritza tailerra: GYOZA (sukaldaritza tailerren gunea)
  • 12:00-13:00: Hitzaldia: YUI KANAN: "EL MUNDO DEL COSPLAY EN JAPÓN" (agertokia)
  • 11:30-14:30: TOPAKETA "NABESHIN"ekin "Monster High" animeren eta proiektu berrien aurkezpena + solasaldia eta sinatze-txanda (agertokia)
  • 13:30-14:00: Erakustaldia: TE-ZEREMONIA (entzunaretoa)
  • 13:30-14:30: Sinatze-txanda: MARISA MARTÍNEZ Getxo Manga 2014ko kartelaren egilea (sinatze-gunea)

ARRATSALDEZ

  • 17:00-18:00: Ipuin-kontaketa: "CUENTOS DEL JAPÓN", kontalaria: Yoshi Hioki (agertokia)
  • 17:00-18:00: Bideokojoa: FREE PLAY "J ALL STARS" (PS3) (bideojoko-gunea)
  • 17:00-18:30: Tailerra: JUEGOS DE MESA TRADICIONALES JAPONESES (1. tailer-gunea)
  • 17:00-18:30: Tailerra: ORIGAMI (2. tailer-gunea )
  • 17:00-18:30: Maid Café "KURONEKO"
  • 17:00-21:00: Tailerra: GO (3. tailer-gunea)
  • 17:30-20:00: Marrazketa digitaleko tailerra: BIDEOJOKOentzako ILUSTRAZIO DIGITALA Alfonso Berroya Elosuaren eskutik (marrazketa digitaleko tailerraren gunea)
  • 18:00-19:30: Bideojoko-lehiaketa: "J ALL STARS" (PS3) (bideojoko-gunea)
  • 18:00-20:00: Lehiaketa: COSPLAY (agertokia)
  • 19:00-20:30: Tailerra: HAMAS (1. tailer-gunea)
  • 19:00-20:30: Tailerra: KOREAKO ANTZINAKO MAHAI-JOKOAK (2. tailer-gunea)
  • 19:30-21:00: Bideokojoa: FREE PLAY "J ALL STARS" (PS3) (bideojoko-gunea)
  • 19:30-21:00: Lehiaketa: MANGA PARTY (agertokia)

IGANDEA 16 GOIZEZ

  • 11:00-12:00: Hitzaldia: RELEVO VIDEOGAMES: "DEL HOMBREW AL DESARROLLO PROFESIONAL PARA CONSOLAS" (agertokia)
  • 11:00-12:00: Sinatze-txanda: SHIN'ICHI WATANABE "NABESHIN" (sinatze-gunea)
  • 11:00-12:00: Bideokojoa: FREE PLAY "GUNDAM EXTREME Vs" (PS3) (bideojoko-gunea)
  • 11:00-14:30: Tailerra: GO (3. tailer-gunea)
  • 11:00-14:30: Maid Café "KURONEKO"
  • 11:00-14:30: Bideokojoa: FREE PLAY XBOX (bideojoko-gunea)
  • 11:30-13:30: Marrazketa digitaleko tailerra PINTZEL DIGITALAK PHOTOSHOPekin & MANGA STUDIO (marrazketa digitalaren gunea)
  • 11:30-13:30: Tailerra: JAPONIAKO MAKILLAJEA (entzunaretoa)
  • 11:30-14:00: Tailerra: JAPONIAKO KOADERNAKETA, Aintzane Butrónen eskutik (1. tailer-gunea)
  • 11:30-14:00: Tailerra: JAPONIERAREN OINARRIZKO IKASKETA, Yoko Nimayaren eskutik (2. tailer-gunea)
  • 11:30-14:00: SUSHI dastaketa, izakinak amaitu arte (sukaldaritza tailerren gunea)
  • 11:30-14:00: Tailerra: MANGA marrazketa, Marisa Martínezen eskutik (marrazketa tailerraren gunea)
  • 12:00-13:30: Bideojoko-lehiaketa: "GUNDAM EXTREME Vs" (PS3)
    (bideojoko-gunea)
  • 13:00-14:00: Sinatze-txanda: RAÚL FORTES: "Guía para ver y analizar: El viaje de Chihiro" (sinatze-gunea)
  • 13:00-14:30: Solasaldia eta sinatze-txanda: SHIN'ICHI WATANABE "NABESHIN": "ANIMES CLÁSICOS"
  • 13:30-14:30: Bideokojoak: FREE PLAY "GUNDAM EXTREME Vs" (PS3) (bideojoko-gunea)

ARRATSALDEZ

  • 17:00-21:00: Tailerra: GO (3. tailer-gunea)
  • 17:00-18:30: Kontzertua: "ATTACK ON GAMES" (agertokia)
  • 17:00-19:00:Tailerra: TERU TERU (1. tailer-gunea)
  • 17:00-19:00: Tailerra: PAPERCRAFT (2. tailer-gunea)
  • 17:00-21:00: Maid Café "KURONEKO"
  • 17:00-21:00: Bideokojoa: FREE PLAY XBOX (bideojoko-gunea)
  • 17:00-18:00: Bideokojoa: FREEPLAY "MARIO KART 8" (WIIU)
    (bideojoko-gunea)
  • 17:30-20:00: Marrazketa digitaleko tailerra: ATZEALDEETARAKO KOLOREZTATZE DIGITALA eta CONCEPT ART-a (marrazketa digitaleko tailerraren gunea)
  • 17:30-20:30: Marrazketa tailerra: MANGA (marrazketa tailerraren gunea)
  • 18:30-19:30: Lehiaketa KARAOKE (agertokia)
  • 18:30-20:00: Bideokojo lehiaketa: FREEPLAY "MARIO KART 8" (WIIU) (bideojoko-gunea)
  • 19:00-20:30: Tailerra: HANAKANZASHI (1. tailer-gunea)
  • 19:00-20:30: Tailerra: JAPONIAKO ANTZINAKO MAHAI-JOKOAK (2. tailer-gunea)
  • 19:30-20:30: DJ ZAZAren saioa (agertokia)
  • 20:00-21:00: Bideokojoa: FREEPLAY "MARIO KART 8" (WIIU) (bideojoko-gunea)
Iruzkina gehitu

Erantzuna formulario hau betez utzi dezakezu. Formatua testu arruntarena da. Web eta e-posta helbideak automatikoki klikagarri agertuko dira.

Galdera: Idatzi zortzi zenbakiak erabiliz
Erantzuna:
e-gorblog

e-gorblog

Egunez, Igor Leturia Azkarate pertsona arrunta da. Errenterian bizi den arrasatearra, 8etatik 17etara Elhuyarren lan egiten du eta arratsaldeak neskalagunarekin eta bere bi umeekin pasatzen ditu.

Baina gaua iritsi eta umeak lotara joaten direnean, e-gor bihurtzen da, interneteko bere alter-egoa, ziberespazioko informatikaririk komikizaleena eta komikizalerik informatikariena! Bere superbotereekin (interneteko kable-konexioa, bloglines, informatika aldizkariak, gadget-ak, komiki-bilduma, Errenteriko liburutegiko komikien atala eta batez ere bere jakinmin aseezina) eta bere superlaguntzaileak ondoan dituela (Patxi Lurra, DabilenHarria...), euskaldunon teknofobiaren eta komikiei buruzko aurreiritzien aurka burrukatzen du etengabe! Hemen duzu bere bloga: e-gorblog!

Bai, hor goiko aurkezpena superheroi batena da (ezin aproposagoa honelako blog batentzat, ezta?). Superheroia banintz zein izango nintzatekeen jakiteko the Superhero Personality Test egin nuen eta hona emaitzak:

You are Spider-Man
You are intelligent, witty, a bit geeky and have great power and responsibility.

Spider-Man
80%
Superman
70%
Green Lantern
65%
Robin
65%
The Flash
60%
Supergirl
55%
Hulk
55%
Iron Man
45%
Wonder Woman
35%
Catwoman
25%
Batman
0%
Lizentzia

Creative Commons-en baimena
Blog honetako edukia, Igor Leturiak eta beste kolaboratzaile batzuek egiten dutena, Creative Commons Aitortu-PartekatuBerdin 3.0 Unported baimen baten mende dago (irudiak salbu).

Harpidetza
Erantzunen harpidetza
Artxiboa
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019
Artikulu aipagarriak

MythTV sorta
2004/11

"Pololoak" sorta
2004/11-12 - 2006/10-12 - 2007/02-03

Monoblogoa
2005/01/11

"Persepolis", xalotasunaren sakontasuna
2005/01/25

Elgetako Blogs&Beers 2005: nire inpresioa eta moblogging kontuak
2005/04/18

Firefox eta bere plugin zoragarriak
2005/05/11

"El País"-en komiki bilduma
2005/05/15

Euskarazko bi blog berri (bai, beste bi, baina hauek bereziak dira!)
2005/05/25

"Watchmen" sorta
2005/09-11 - 2006/10 - 2007/10 - 2008/07

"La cárcel de papel"-eko "Mis tebeos favoritos" saila I: 1etik 20ra
2005/11/08

"Goienkaria"-n agertu naiz
2005/12/08

Komikiak eta euskal rock-a
2005/12/14

Ruben Arozena "Ruben" komikigilea hil da
2006/01/02

Zope-rako DTML Calendar Tag produktua, euskaraz
2006/02/01

"Joyas Literarias Juveniles" bilduma, osorik eMule-n
2006/08/05

Argazkigintza eta DRM-a
2006/10/09

Paul Auster eta Euskararen Herria
2006/10/29

Angoulême sorta
2007/01-02

Gaur duela 25 urte nire bizitza aldatu zen
2007/04/23

Hergé-ren defentsan
2007/05/22

Ubuntu-ren bertsio berria, hobekuntza askorekin
2007/07/02

OLPC sorta
2007/12 - 2008/01

Guillermo Zubiaga, Marvel-eko komikilari euskalduna
2008/02/05

Asus EEE PC, ordenagailu txiki eta merkeen hurrengo sorta
2008/03/11

Agur, Ipurbeltz, agur... :-(
2008/08/04

"Café Budapest", gizatasuna eta bizikidetzaren aldeko aldarria
2008/08/25

"Arturo Erregea" serie mitikoa, Euskal Encodings-en! (beste askorekin batera)
2008/09/17

"Gazteak", beste serie mitiko bat euskaraz eskuragai!
2008/10/14

Pottokiek 50 urte!
2008/10/22

Europan ere OLPC-ren XO ordenagailuak erosteko aukera!
2008/11/12

Microsoft-en web zerbitzuetako gehienak, euskaraz!
2008/12/04

"Heroes"-en 2. denboraldia: ETB kirtenkeria errepikatzera, eta Euskal Encodings konpontzera
2009/01/23

I. Euskal OLPC Party-a, apirilaren 23an Donostiako Doka kafe antzokian
2009/04/16

Elkarrizketa egin didate 7K-n
2009/06/03

Azpiriren Spectrum-entzako jokoen azalak liburu batean
2009/10/06

Asterix, heroi garaitua
2009/10/29

"Ihes ederra", euskarazko komikigintzaren heldutasunaren konfirmazioa
2009/11/13

Pololoak 3: The making of
2009/11/22

5 urte 5!
2009/12/15

Nobela grafikoa, komikien prestigiorako ala mespretxurako?
2009/12/20

"Pololoak 3 - Atxeritoko balada", trilogiaren amaiera borobila
2010/01/13

Sinclair ZX Spectrum bat oparitu didate!
2010/01/19

Zergatik ez dudan liburu elektronikorik erosiko (gauzak aldatzen ez diren artean)
2010/01/27

Errealitate areagotua: munduaren pertzepzioa aberasten
2010/02/09

e-gorblog, "Nick dut nik" telebista saioan
2010/05/20

Sarearen neutraltasunari erasoak: Interneten izaera arriskuan
2010/06/02

"Avatar, azken aire maisua" osoa eta "Heroiak"-en lehen bi denboraldiak, Euskal Encodings-en
2010/07/22

Sistema eragileen guda berria
2010/12/14

Anubis 3.0 albumarentzat 3D animazio ederra
2010/12/27

Telebistaren benetako iraultza hemen da, eta ez da LTDa
2011/01/10

"Asterix galiarra" eta "Urrezko igitaia" berrargitaratu ditu Salvatek
2011/01/13

Euskarazko komikigintza digitalizazioaren aurrean
2011/01/27

"Ihes ederra"ren gaztelaniazko eta katalanezko bertsioak eta "Alokairuan", kalean
2011/02/20

Star Wars jatorrizko trilogia, euskaraz
2011/03/21

Sare sozialetan preso
2011/04/06

Zer dudan Steve Jobsen, edo Appleren, aurka
2011/10/14

Gaur 100 urte Adèle Blanc-Sec-en abenturak hasi zirela
2011/11/04

Euskarazko 8 komiki berri
2011/12/02

Social networks killed the RSS star?
2012/06/10